Flyr sportsfly på Kjeller flyplass

I høst fra september og fram til begynnelsen av desember vil vi avholde teorikurs for mikroflygere hver onsdag kveld mellom klokken 17 og 21, med 8 selvstendige moduler (fag) i Oslo Flyklubbs lokaler på Kjeller flyplass.

Et modulbasert kurs betyr at du kan ta teorien ved å hoppe inn i kurs-rekken når som helst i løpet av høsten. Har du en travel hverdag så tar du de modulene som passer din egen reisevirksomhet. De modulene du ikke får deltatt på til høsten tar du da i neste runde, dvs. på våren eller ved ekstra oppsatte moduler dersom det er minst 4 deltagere.

Det beste er å ta modulene etter hverandre slik de er satt opp, for de har en logisk rekkefølge som bygger på hverandres innhold. Eksamen avholdes kl 17 en uke etter hver avsluttet modul, og neste fag påbegynnes da kl 18 den kvelden. Deltagerne får hjemmeoppgaver i hvert fag å trene på i ukedagene mellom kurskveldene.

Kjøreplanen for teorikurset H15  (Instruktør i parentes):

16.09 Lover og BestemmelserBok #5 – (Roger)
23.09 Bestemmelser og MikroflyhåndbokaHentes på web – (Roger)
30.09 Motor og Propell – Egenprodusert – (Stein)
07.10 Meteorologi – Bok #3 – (Roger)
14.10 Meteorologi – Bok #3 – (Ove Harald)
21.10 Aerodynamikk – Bok #1 – (Roger)
28.10 Aerodynamikk – Bok #1 -(Roger)
04.11 Navigasjon – Bok #4 – (Stein)
11.11 Navigasjon – Bok #4 – (Stein)
18.11 Instrumenter og Utstyr – Egenprodusert – (Stein)
25.11 Sikkerhet og Airmanship – Bok #9 – (Petter)
02.12 Teknisk vedlikehold – Egenprodusert – (Stein)
09.12 Eksamener, oppsummering og avslutning med utdeling av kursbevis

De listede bøkene skaffer vi fra Pilotbutikken, og selger dem til våre elever med rabatterte priser. Hvis du vil kjøpe dem på forhånd, så er det bøkene i PPL serien Nr. 1, 3, 4, 5 og 9, pluss en Jeppesen plotter til Navigasjonen. Kurset koster 4000 kroner pluss bokpakken til 1900 kroner. Studenter får 25 % rabatt på kurset. Påmelding kan du gjøre på SMS til:

Roger Holm 951 82 594
Skoleleder, Kjeller Sportsflyklubb

Du kan også begynne med skoleflygingen denne høsten mens du tar teorikurset. Vi har et flott moderne skolefly av typen WT-9 Dynamic, som vi lærer deg å fly på. Timeprisen for å leie flyet er 800 kroner, og det blir et tillegg for instruktøren.

Totalprisen for å få et mikroflybevis vil avhenge av hvor mange flytimer du må ha, men vil komme på mellom 35 og 50 tusen kroner.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *