Flyr sportsfly på Kjeller flyplass

OBS! Vi har endret rekkefølgen på modulene fra den 2. mars. Fra den 27. januar og fram til midten av mai måned avholder Kjeller Sportsflyklubb teorikurs for mikroflygere hver onsdag kveld mellom klokken 17 og 21, med 8 selvstendige moduler (fag) i Oslo Flyklubbs lokaler på Kjeller flyplass.

Et modulbasert kurs betyr at du kan ta teorien ved å hoppe inn i kurs-rekken når som helst i løpet av våren. Har du en travel hverdag så tar du de modulene som passer din egen reisevirksomhet. De modulene du ikke får deltatt på til våren tar du da i neste runde, dvs. på høsten eller ved ekstra oppsatte moduler dersom det er minst 2 deltagere.

Det beste er å ta modulene etter hverandre slik de er satt opp, for de har en logisk rekkefølge som bygger på hverandres innhold. Eksamen avholdes kl 17 en uke etter hver avsluttet modul, og neste fag påbegynnes da innen kl 18 den kvelden. Deltagerne får hjemmeoppgaver i hvert fag å trene på i ukedagene mellom kurskveldene. Vi har unngått vinterferieuken og påsken.

Kjøreplanen for teorikurset V16 (Instruktør i parentes):

27.01 Lover og Bestemmelser – Egenprodusert – (Roger)
03.02 Gjennomgang av Mikroflyhåndboka – Hentes på web – (Petter)
10.02 Motor og Propell – Egenprodusert – (Stein)
17.02 Aerodynamikk – Bok #1 – (Roger)
02.03 Navigasjon – Bok #4 – (Stein)
09.03 Navigasjon – Bok #4 – (Stein)
16.03 Instrumenter og Utstyr – Egenprodusert – (Stein)
06.04 Meteorologi – Bok #3 – (Ove Harald)
13.04 Meteorologi – Bok #3 – (Ove Harald)
20.04 Aerodynamikk – Bok #1 -(Roger)
27.04 Sikkerhet og Airmanship – Bok #9 – (Petter)
04.05 Teknisk vedlikehold – Egenprodusert – (Stein)
11.05 Eksamener, oppsummering og avslutning med utdeling av kursbevis

(Med forbehold om at endringer i rekkefølgen kan skje)
De listede bøkene skaffer vi sentralt, og selger dem til våre elever med rabatterte priser. Hvis du vil kjøpe dem på forhånd, så er det bøkene i PPL serien Nr. 1, 3, 4 og 9, pluss en Jeppesen plotter til Navigasjonen. Kurset koster 4000 kroner pluss bokpakken til 1770 kroner. Studenter får 25 % rabatt på kurset. Påmelding kan du gjøre på SMS til:

Roger Holm 951 82 594
Skoleleder, Kjeller Sportsflyklubb

Du kan også begynne med skoleflygingen denne våren mens du tar teorikurset. Vi har et flott moderne skolefly av typen WT-9 Dynamic, som vi lærer deg å fly på. Timeprisen for å leie flyet er 800 kroner, og det blir et tillegg for instruktøren.

Kontakt oss for avtale om skoleflyging:

Harald Blystad 924 16 200  og Petter Gustavsen 990 96 045.

Øyvind Nyberg 979 57 820

Totalprisen for å få et mikroflybevis vil avhenge av hvor mange flytimer du må ha, men vil komme på mellom 35 og 50 tusen kroner.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *